Како да се собере подна ламба за дневна соба? | ДОБРО СВЕТЛИНА

Поради ограничениот простор, има толку многу семејства без просторија за учење. Всушност, тоа е одличен дизајн кој поставува специјална подна лампа со маса во дневната соба. Лесно додава допир во вашата соба и нуди светло кога читате. Сепак, не е многу лесно сами да соберете светилка за подна маса. Не грижете се, производител на столни ламби - Goodly Light мило ми е да ви помогне. 

Постојат многу вообичаени грешки што луѓето можат да ги направат кога користат подна ламба за маса.

Светилка за маса со статив 1

Прво, светло нагоре

Можеби изгледа одлично да поставите украсна столна ламба во близина на софата. Меѓутоа, ако светлината е нагоре до покривот, нема смисла за вашето читање.

Второ, светлото е блокирано

Ако светилката за маса е прекратка, светлото ќе биде блокирано од софата. Вие и вашето семејство не треба да читате во темниот агол. 

Како да се собере подна ламба за маса?

Постојат две точки што мора да ги забележите при избор на столна ламба или подна лампа: една е абажур, друга е извор на светлина.

Дното на абажурката треба да биде повисоко од вашата глава за 10-15 см. Ова може да спречи да ви затропаат главата. И, исто така, може да осигура дека светлината нема да биде блокирана.

Покрај овие, светилката за приказни треба да биде што е можно поблиску до софата.

Некои луѓе рекоа дека нема доволно простор за поставување на подна ламба во мојот дом. Но, ми треба доволно светло за читање. Што можеме да сториме? Всушност, овој вид украсна wallидна ламба не може да понуди доволно светло за читање. Ви предлагаме да купите ламба чиешто светло беше соборено. Каде што треба да се постави, може да се однесува на столна ламба.

По ламбата, тоа е светлосен ресурс.

За светлосниот ресурс, предлагаме да користите 13W штедлива светилка или 10W LED сијалица, а температурата на бојата е подобра од 3000K до 4000K. Ако читате во дневната соба, не заборавајте да затемнете друга ламба, за да можете да читате во тивка и пријатна околина.

Ако користите светло за цевки за читање, веројатно фрла сенка. Па затоа е подобро да се користи столна ламба или подна лампа. Ако дневната соба од вас дома е мала, можете да користите подна ламба со маса.

Евтина ламба за дрво со статив 1

Откако ќе го прочитате овој пасус, можеби имате подобра идеја за тоа како да поставите подна лампа со маса во дневната соба. Ставете подна ламба во вашата дневна соба, така што ќе уживате во читањето дома, без оглед на тоа во работната соба или на кое било друго место.

 

Goodly Light е професионален производител на подни ламби и столни ламби од Кина. Ние нудиме услуги за OEM / ODM. Ако треба да купите ламба, контактирајте со нас слободно!

Сакаат да работат со САД?


Време на објавување: Ноември-13-2020 година
WhatsApp Онлајн Chat!