Si të montoni një llambë dyshemeje për dhomën e ndenjes? | DRIT E MIR

Për shkak të hapësirës së kufizuar, ka kaq shumë familje pa dhomë studimi. Në të vërtetë, është një dizajn i shkëlqyeshëm që vendos një llambë të posaçme dyshemeje me tavolinë në dhomën e ndenjes. Ai lehtësisht shton prekjen në dhomën tuaj dhe ofron dritë kur jeni duke lexuar. Sidoqoftë, nuk është shumë e lehtë të montoni vetë një llambë tavoline dyshemeje. Mos u shqetëso, prodhues i llambës së tavolinës - Goodly Light është i lumtur t'ju ndihmojë. 

Ka shumë gabime të zakonshme që njerëzit mund të bëjnë kur përdorin një llambë tavoline në dysheme.

Llamba e tryezës me trekëmbësh 1

Së pari, drita lart

Mund të duket mirë të vendosni një llambë tryeze dekorative pranë divanit. Sidoqoftë, nëse drita lart në çati, nuk ka kuptim për leximin tuaj.

Së dyti, drita është e bllokuar

Nëse llamba e tryezës është shumë e shkurtër, drita do të bllokohet nga divani. Ju dhe familja juaj, nuk duhet të lexoni në këndin e errët. 

Si të montoni një llambë tryeze dyshemeje?

Ka dy pika që duhet të vini re kur zgjidhni një llambë tavoline ose llambë dyshemeje: njëra është abazhuri, një tjetër është burim drite.

Fundi i abazhurit duhet të jetë 10-15 cm më i gjatë se koka juaj. Kjo mund të parandalojë që koka juaj të troket. Dhe gjithashtu mund të sigurojë që drita nuk do të bllokohet.

Përveç këtyre, llamba e përrallës duhet të jetë sa më afër divanit.

Disa njerëz thanë se nuk ka hapësirë ​​të mjaftueshme për të vendosur llambën e tryezës së dyshemesë në shtëpinë time. Por më duhet dritë e mjaftueshme për të lexuar. Çfarë mund të bëjmë? Në të vërtetë, kjo lloj llambë muri dekorative nuk mund të ofrojë dritë të mjaftueshme për lexim. Ne ju sugjerojmë të blini një llambë drita e së cilës u rrëzua. Aty ku duhet të vendoset mund t'i referohet llambës së tryezës.

Pas llambës, është burim drite.

Për burimin e dritës, ne sugjerojmë të përdorni llambë kursimi të energjisë 13W ose llambë LED 10W, dhe temperatura e ngjyrës është më e mirë në 3000K në 4000K. Nëse do të lexoni në dhomën e ndenjes, mos harroni të zbehni llambën tjetër, në mënyrë që të lexoni në një ambient të qetë dhe të rehatshëm.

Nëse përdorni dritën e tubit për lexim, ajo me siguri bën një hije. Pra, është më mirë të përdorni llambë tavoline ose llambë dyshemeje. Nëse dhoma e jetesës në shtëpinë tuaj është e vogël, mund të përdorni një llambë dyshemeje me tavolinë.

Llambë me trekëmbësh të lirë prej druri 1

Pasi të lexoni këtë fragment, mund të keni ide më të mirë se si të montoni një llambë dyshemeje me tavolinë në dhomën e ndenjes. Vendosni një llambë dyshemeje në dhomën tuaj të ndenjes, në mënyrë që të mund të shijoni leximin në shtëpi, pa marrë parasysh në dhomën e studimit ose kudo tjetër.

 

Goodly Light është një prodhues nga Kina. Ne ofrojmë shërbime OEM / ODM. Nëse keni nevojë të blini një llambë, kontaktoni me ne lirisht!

Duan të punojnë me ne?


Koha e postimit: nëntor-13-2020
WhatsApp Online Chat!